Kontakta oss direkt

Nedan ser du alla våra säljare och i vilka områden vi är aktiva.
Är du osäker på vem du ska kontakta kan du höra av dig på 010-788 28 00 eller info@solsystem.com

  • Anders Nyborg

    anders.nyborg@solsystem.com

    010-788 28 23

  • Bengt Olofsson

    bengt@solsystem.com

    010-788 28 04

  • Eddie Prüss

    eddie.pruss@solsystem.com

    010-788 28 07

  • Emely Englesson

    emely@solsystem.com

    010-788 28 16

  • Göran Stahl

    goran@solsystem.com

    010 788 28 11

  • Jimmy Arvidsson

    jimmy@solsystem.com

    010-788 28 06

    Besök gärna vårt showroom/kontor på Kånnavägen 1 i Ljungby. Kontakta Jimmy för tidsbokning.

  • Kent Persson

    kent@solsystem.com

    010 788 28 10

  • Martin Andersson

    martin.andersson@solsystem.com

    010-788 28 20

  • Mona Forsberg

    mona@solsystem.com

    010-788 28 09

  • Peter Lundqvist

    peter.lundqvist@solsystem.com

    010-788 28 22

  • Peter Svensson

    peter@solsystem.com

    010-788 28 02

  • Stefan Grevle

    stefan.grevle@solsystem.com

    010-788 28 24

  • Växel

    info@solsystem.com

    010-788 28 00

    Telefontid: Vardagar mellan 08.00 - 16.30

  • Solceller- Vad ska man tänka på?

    Vi som arbetar på Solsystem dagligen med solceller har bred kunskap om el överlag och du som privatperson behöver inga förkunskaper om solpaneler. Vi hjälper och guidar dig genom hela processen. Många tror att man måste ha speciellt gynnsamma takytor, såsom söderläge. Men de flesta hus med undantag absolut har takytor som är lämpliga att använda. Om man tex. har takyta i öst/väst får man en jämnare produktion över dagen. Det du ska tänka på är att solpanelerna kommer att sitta uppe länge! Livslängden för en solcellsanläggning är i regel en bra bit över 25 år så vi rekommenderar att taket är i gott skick före vi gör en solcellsinstallation. När du bokar ett kostnadsfritt hembesök av oss så kommer vi hem till dig och pratar mer om hur en solsystemsanläggning ska fungera hos dig. Utifrån dina önskemål, förutsättningar och behov presenterar vi därefter förslag på den bästa solcellslösningen för just din fastighet.

    Boka ett tryggt möte med oss idag!

    Vi vill bara att du ska veta att vi tar hand om dina personuppgifter!